Üye Ol

Ataline 2013 Yılında UV Makinelere Yoğunlaşacak

 

Çin’de düzenlenecek reklam fuarını ziyaret edecek olan Ataline Yöneticsi Atalay Keşkekler, UV ve flatbet teknolojilere yoğunlaştıklarını söyledi.

Ataline Yöneticisi Atalay Keşkekler, 2012 yılını ve 2013 yılına ilişkin hedeflerini anlattı. Keşkekler, 2012 yılında kâr oranlarının azaldığını, 2013 yılında yeni teknolojilerle birlikte sektörün hareketleneceğini söyledi.

2012 yılı nasıl geçti? 2013 yılına ilişkin düşünceleriniz nelerdir?

Atalay Keşkekler: 2012 yılında piyasaların biraz durgun olduğunu söyleyebiliriz. Tabiki makine satışları yine oldu. Önemli olan bu satış rakamlarından memnuniyet derecesidir. Yani sonuç itibariyle 2011 yılındaki satışların aynısını 2012 yılında da yakaladık. Ancak satışlardaki fiyatlar oldukça dip rakamlara ulaştı. 2013 yılında sektörün daha iyi olmasını umut ediyoruz. Bununla birlikte yeni makinelerin piyasaya girmesi sektörü biraz daha hareketlendirecektir. 

 

Ataline ne tür çözümler sunmaktadır?

Ataline olarak Galaxy markası ile getirdiğimiz Epson kafalı DX5 makinelerin satışlarını yapmaktayız. Bu makineler, düz zeminde dekota, polikarbona pleksi glass malzemeye baskı yapan, karvizit dahi basabildiğiniz bir makinedir. Boya maliyet rakamları da oldukça uygundur. Bu modelle ilgili ciddi satışlarımız oldu.Sektör çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Sektörde yenilik olursa hareket olur. Sektörde yenilik olmaz ise hareket olmaz. Bunun için sürekli yenilikleri araştıran bir firmayız. 

Çin’deki Reklam Fuarı’nı ziyaret edeceksiniz. Fuarda beklentileriniz nelerdir?

320 ebatlı makinelerde Seiko’nun 12 pikolitrelik modeli piyasaya çıktı. Yine Epson DX5 kafalı makineler 2013 yılında da yine çok rağbet göreceğini düşünüyorum. Yine önümüzdeki aylarda bir Çin seyahatimiz olacak. Buradaki fuarda UV ve flatbet alanında yenilik olursa bu yönde çalışmalarımız olacak.

 

Sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Tüm sektör firmalarının ve meslektaşlarımızın 2013 yılının tüm sektörümüze hayırlı olmasını dilerim.

 

« Geri