Üye Ol

Sektörde uzun yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile faaliyetlerine devam eden Ataline, Sign İstanbul Fuarı'na hazırlanıyor. Fuarda birçok yeniliği sektörün hizmetine sunmayı hedefleyen Ataline, özellikle Seiko Phaeton ve Galaxy Epson markasıyla oldukça iddialı.

Ataline, dijital baskı sistemleri, CNC Router sistemleri, Kesici Plotter sistemleri, Lazer sistemleri, Laminasyon sistemleri, boya sistemleri, sarf baskı sistemleri, CNC gravür sistemleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Firmanın çalışmalarıyla ilgili olarak Ataline Yöneticisi Atalay Keşkekler ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

2010 yılı nasıl geçiyor? Bugüne kadar neler yaptınız?

2010 yılı Ataline firması için iyi geçmektedir. Bildiğiniz gibi Seiko firmasının Türkiye distribitörlüğünü yapmaktayız. Phaeton, dünyaca bilinen önemli bir markadır. 2007 yılında bu yana çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Satışlarımızın başarılı olması makinenin kalitesinden kaynaklanmaktadır. Makinenin arkasında bizim gibi bir firmanın da oluşu sektörde bir güven oluşturmuştur. Dolayısıyla 2010 yılı firmamız için oldukça verimli geçmektedir.

Şirketimiz tüm finansal gücü ve sektörel deneyimi ile iş ortaklarımıza dünyada üretilen tüm yeni teknolojileri ve yüksek kaliteli ürünleri sunmayı ilke edinmiştir. Şirket içi ve yurt dışında sürdürülen eğitimler, şirket çalışanlarımızın iş ortaklarımıza her zaman doğru öneri, yönlendirme ve bilgilendirme yapmalarını amaçlamaktadır. Teknik servis kadromuz iş ortaklarımızın sunduğumuz ürün ve teknolojileri kullanmaları ile ilgili her tür soru ve sorun için hazırdır.

İlkemiz, Yanlızca "Satış" Yapmak Değil, Satış Öncesi ve Satış Sonrası Tüm İhtiyaçlara Yanıt Vererek "Doğru Çözümler" Üretmektir.

Pazar payınız hangi konumda? Hangi bölgelerde ağırlıklı çalışmaktasınız?

İstanbul Anadolu gibi bir ayrım kesinlikle yok. Anadolu'da bu işi yapan arkadaşlarımız tarafından yoğunlukla tercih edilmektedir. İstanbul'a göre bir miktar daha fazla satış yapılmaktadır. Satışlarımızın % 55'ini Anadolu, % 45'ini İstanbul oluşturmaktadır. Seiko kafalı dijital baskı makinelerinde % 40'lık bir Pazar payına hakimiz.

Sektörü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Piyasalar bir miktar durgundu. Ancak Ataline olarak bizi fazla etkilemedi. Çok fazla çalışıyoruz. Bizler için oldukça iyi geçti.

2010 yılın Sign Fuarı'na katılacaksınız? Bu fuar

2010 yılı Sign Fuarı'na katılmayı planlıyoruz. Bu fuarda yeni ürünlerimiz olacak. 4 tane modelimiz olacak. Bu ürünlerin tamamı Seiko kafadır. Bu ürünlerimizi Sign İstanbul Fuarı'nda sergileyeceğiz.

Boya konusunda neler söylemek istersiniz?

Boyada da oldukça iddialıyız. Phaeton'un kendi üretimi olan Seiko boyalarında oldukça iddialı bir giriş yaptık. Boyalarımız oldukça kaliteli ve güzel. Fiyat olarak da oldukça uygun. Kendi müşterilerimize piyasa şartlarının çok altında fiyatlarda boya temin edebilmekteyiz. Kendi müşterilerimizi korumak ve kollamak amacıyla böyle bir çalışma gerçekleştirmekteyiz. Aylık 4 ton civarında bir boya satışımız bulunmaktadır.

2011 yılında seçimler söz konusu olacak. Bu seçim sektörü nasıl etkiler?

Firmalar sektörde sürekli yenilik gerçekleştiriyorlar. Seçim dönemi yaklaşırken de bu yenilikler artacaktır. Seçimlerinde hareketli geçeceğini düşünerek, bunun yansımasının reklam sektörüne olumlu olacağını düşünmekteyim.

« Geri