Üye Ol

Atalay Keşkekler: “2012 ve 2013 yılı EPSON DX5 yılı olacak”

Haber 2011

Ataline Reklam firmasının sahibi Atalay KEŞKEKLER, fuar izlenimlerini ve reklam sektörüne sundukları yeniliklerini dergimize değerlendirdi.

Geçtiğimiz aylarda Çin’in iki ayrı şehrinde düzenlenen Sign China fuarını ziyaret eden sektör firmalarımızdan Ataline Reklam firmasının sahibi Atalay KEŞKEKLER, fuar izlenimlerini ve reklam sektörüne sundukları yeniliklerini dergimize değerlendirdi.

Sign China fuarında hem firmanız hem sektör adına gözlemlediğiniz yeni ürünlerle ilgili neler söyleyebilir siniz?

Atalay KEŞKEKLER: Bildiğiniz gibi Çin, gerek dijital baskı makineleri gerek CNC ürünleri olsun artık bir çok ürün ile dünyanın her yerinde. Ayrıca hem rekabet hem de fiyatlarından dolayı da herkes tarafından tercih edilmekte. Çin fuarının yenilik anlamında çok iç açıcı olmadığını söylemelim. Çünkü baktığınız zaman hala standart teknolojinin dolayısıyla hala standart makinelerin olduğunu görebiliyorsunuz. Standart olarak belli kafalarda satışlar oluyor ve insanlarda firmalardan bunları alarak kendi makinelerine uyguluyorlar. Malzeme konusunda ise özellikle LED ürünlerin oldukça fazla olduğunu gözlemledik. Ayrıca Epson DX5 kafalı makinelerin de hemen hemen her stantta olduğunu söyleyebiliriz. Tabii fuarda bir ilerleme vardı ancak dediğim gibi bize göre hep standart ürünlerdi.

SG: Temsilciliğini yaptığınız markalarla ilgili yeniliklerin olup olmadığını öğrenebilir miyiz?

Atalay KEŞKEKLER: Biz Phaeton markasıyla dijital baskı makineleri, Tigertec markasıyla CNC Routerlar, Lazer Makinesi, Kesici Plotter, boya ve malzeme satarak reklam sektörüne hizmet veren bir firmayız. Getirdiğimiz boyalar da Taiwan menşeili, orijinal, kaliteli ve özel boyalardır. Universal firmasının Phaeton ve Galaxy markalarının temsilciliğini yapmamızdan dolayı 4 gün boyunca bizde bu fuardaydık. Temsilciliğini yaptığımız markaların ne kadar güçlü olduklarını buradan fuara giden tüm ziyaretçilerimizin gördüğünü söylemeliyiz. Phoeton markasıyla Seiko makine satıyoruz. Universal firması da Galaxy markasıyla çıkarmış olduğu Epson DX5 makinelerini piyasaya sundu. Makinelerimizi şuanda Türkiye’ye getirdik

Phaeton Galaxy Epson DX5’in kullanıcıya sunduğu avantajlar neler olacak?

Atalay KEŞKEKLER: Tabii burada yalnızca Epson DX5’i bir kafa olarak değerlendirmemek gerek, makinenin elektroniğinin ve mekaniğinin de çok iyi olması gerek. Çünkü sistem birbirine eş değer çalışıyor. Nihayetinde imalat yapan firmalarımız burada satış yapan firmaların neler getirdiğini nasıl destek verdiğini uzun yıllar birlikte çalışmalarından dolayı biliyor. Söylemek istediğim, üreticiler makineyi alırken yalnızca DX5 kafa olmasına bakmasınlar makinenin mekaniğine, elektroniğine ve servis gücüne de baksınlar ki makine de düzgün çalışabilsin. İşte biz de bunlardan dolayı Üniversal firmasını çıkarmış olduğu Galaxy Epson DX5 markamızda oldukça iddaalıyız. Zaten 2011 yılının DX5 kafa yılı olacağını geçen yılda belirtmiştim. Günümüzde de artık insanlar bu kafaya yatırım yapmaya başladı. Çünkü baskı olarak çok kaliteli baskıları var. Ayrıca Epson DX5 kafa makinelerimiz 1 ve 2 Kafadan Oluşmakta Makine Ebatları 1.80cm - 2.10cm - 2.50cm’ dir.

Çok sayıda son kullanıcının fuarı ziyaret etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Atalay Keşkekler: Reklamcı dostlarımızın fuara gitmesinin iyi bir gelişme olduğunu ve en azından oradaki yenilikleri, firmaları gördüklerini düşünüyorum. Yani Türkiye’de kimin ne yaptığını görüyorlar. Aslında reklamcılar zannediyor ki ithalatçı firmalar çok kazanıyor ama bunun böyle olmadığını aslında onlarda farkındalar. Tabii teknolojik yenilikleri görmeleri açısından gitmelerinde yarar var ve bunu da zaten gördüler diyebiliriz.

                       

« Geri