Üye Ol

Atalay KEŞKEKLER: Sektördeki Yenilikler Ancak 2013 Yılında Olacak

Haber 2011

Sign 2011 İstanbul fuarında kampanya ile satış hedeflerine ulaştıklarını belirten Ataline Endüstriyel Teknoloji firmasının sahibi Atalay Keşkekler ile fuar izlenimleri ve 2012 hedefleri üzerine kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.


SG: Ataline Endüstriyel için 2011 yılı satış anlamında nasıl bir yıl oldu?

Atalay Keşkekler: Bizler için 2011 yılı güzel geçen bir yıl oldu. Bunun sebebi de bizlerin 2011 yılında GALAXY markası İle EPSON DX5 Kafa ECO Solvent Makineler getirmemiz ve piyasaya bu cihazları tanıtmamızdı. Yaklaşık 20 adet kurulum gerçekleştirdiğimiz bu cihazları alan kullanıcılar çok memnun kaldılar ve bu kalitede makineler sattığımız için de bizzat bizlere teşekkürlerini bildirdiler. Bildiğiniz gibi GALAXY Marka cihazımız iç mekan kalitesinde işler yapabiliyor. Ayrıca diğer bir özelliği de sektörümüzde DEKOTA olarak bilinen malzeme üzerine de direk olarak 1mm’den 8mm’e kadar baskı yapılabiliyor. İşte bu nedenle 2011 yılının bizim beklentilerimizi karşılayan bir yıl olduğuna inanıyoruz.

SG: Sign İstanbul fuarını ziyaretinizde neler gözlemlediğinizle ilgili biraz bilgi alabilir miyiz?

Atalay Keşkekler: Biz bu yılki fuar için fiyatlarla ilgili bir kampanya yaptık ve bunun karşılığında da 17 adet Solvent ve ECO Solvent cihaz satışı gerçekleştirdik.

Bu yılki fuarın geçen yıllardan daha sönük geçtiğini düşünüyorum ve birçok kişinin de buna katıldığını söyleyebilirim. Neden derseniz de teknolojinin dijital üzerine kurulu olduğunu ve bu yüzden de çoğu firmada yenilik veya yeni teknoloji olmadığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı da yine fuara katılan ve ziyaret eden kişiler için bunların sürpriz olmadığını düşünüyorum. Sektördeki yeniliğin de ancak 2013 yılında olacağını söylemek istiyorum.

SG: 2012 yılı Ataline Endüstriyel için nasıl bir yıl olacak?

Atalay Keşkekler: 2012 yılında da bence firmalar yatırımlarını daha hassas kaliteli cihazlara yapacaklar diye tahmin ediyorum. Yani bizlerin satmış olduğu GALAXY EPSON ECO Solvent ve Ataline JQ Laser Cihazlar olacaktır. Bunun yanında üreticiler Laser Kazıma ve Kesim Cihazlarına yatırım yapsınlar derim. Çünkü sektörde üretim yapan firmaların müşterilerine bu cihazlarla yeniliklerini sunmaları gerekir. Ancak bu şekilde 2012 yılını güzel geçirebiliriz.

  

« Geri